HAMAMCIOĞLU MÜESSESELERİ TİCARET TÜRK A.Ş.

Hamamcıoğlu Müesseseleri Ticaret Türk A.Ş, 1880 yılında İstanbul’da Ali Hamamcıoğlu tarafından kurulmuştur. 1940’lı yıllarda Bakanlar Kurulu kararı ile ünvanına Türk ismini ilave edilme şerefini ile onurlandırılmış sayılı, köklü ve Türk asıllı şirketlerden biridir.

1946 yılına kadar tarım ve deniz ürünleri ihracatı yapmış ve o tarihlerde Romanya, Bulgaristan ve Yunanistan’da teşkilatlanmıştır.

1947 yılında, şirketin iş alanı ihracattan ithalata, mal cinsini de tarım/deniz ürünlerinden teknik ekipmanlara kaydırılmıştır. Söz konusu teknik ürünler arasında basınçlı hava ekipmanları, inşaat ve maden makinaları, jeneratörler, hafriyat makinaları, yol inşaatı makinaları, kamyonlar, çekiciler sayılabilir.

İthal edilen tüm ekipmanlar ile ilgili olarak, müşterilere yurt çapında teknik bakım/onarım servisi ve yedek parça desteği sağlanmaktadır.

ORGANİZASYON

MERKEZ
Şirketimiz 1994 yılından beri Orhanlı Tuzla’daki (TEM Otoyolu yanında) 4000 m² kapalı alana sahip modern tesislerinde faaliyet göstermektedir.

ANKARA
Devlet Kuruluşları, inşaat ve maden müteahhitlerinin yoğun bulunduğu bölgede tüm müşterilerimize ve çevre bölgelere Yenimahalle ofisinden hizmet verilmektedir.

İZMİR
1975 yılında tekrar hizmete açılan İzmir ofisimiz şuanda Pınarbaşı’ndan tüm Ege Bölgesine hizmet vermektedir.

ADANA
Temmuz 1985’de tekrar hizmete açılmış olan ofisimiz Irak ve Suriye ile Güney ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine hizmet vermektedir.

ANTALYA
2004 yılından beri faaliyette olan Antalya ofisimiz Türkiye’nin Akdeniz kıyısına hizmet vermektedir.

TRABZON
2013 yılının Kasım ayından itibaren Trabzon bölge temsilciliğimiz Türkiye’nin Karadeniz Bölgesine hizmet vermektedir.

DİYARBAKIR
2013 yılı Ocak ayından itibaren faaliyette olan Diyarbakır  bölge temsilciliğimiz Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu bölgesine hizmet vermektedir .

BÖLGE BAYİLİKLERİ
Yurt çapında vermiş olduğumuz hizmeti desteklemek amacı ile yurt geneline yayılmış bir bayi ağı bulunmaktadır.

TEMSİL EDİLEN FİRMALAR

HAMAMCIOĞLU uzun yıllar boyu tanınmış yabancı firmaları başarı ile temsil etmiştir. Bu firmalar ve çalışma alanları aşağıda sıralanmıştır.

  • INGERSOLL-RAND: Elektrikli Sabit Hava Kompresörleri, Kurutucular, Hava Filtreleri ve Aksesuarlar
  • BOBCAT: Lastik Tekerlekli Mini Yükleyiciler, Paletli Mini Yükleyiciler, Mini Ekskavatörler, Teleskopik Forkliftler ve Ataşmanlar
  • CLUB CAR : Personel Taşıyıcılar, Hizmet Araçları, Özel Araçlar ve Aksesuarlar
  • DOOSAN : Seyyar Dizel Hava Kompresörleri, Kırıcı tabancalar, Jeneratörler ve Aydınlatma Sistemleri

BAĞLI ŞİRKETLER

HAMAK (Hamamcıoğlu Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.)
HAMAK Hamamcıoğlu’na bağlı bir üretim firması olarak 1981 yılında kurulmuştur. 1981-2007 yılları arasında Hamamcıoğlu Jeneratör markasıyla piyasaya 2000 adetin üzerinde jeneratör imal edip; satış ve satış sonrası hizmetler vermiştir. Şuanki faaliyet konusu ana firmamızın mümessili olduğu ürünlerin ikinci el alım, satım, takas ve kiralama işlerini yapmaktadır.

Turyat Turizm Yatırım ve Ticaret Ltd. Şti.
Turyat Hamamcıoğlu’na bağlı bir turizm firması olarak otel işletmeciliği yapmaktadır.

Splendid Hotel
Kurumsal web sitesi için BURAYA tıklayınız.